Kirjanduslik perepäev “Pilvede all” 21.10.2017

KIRJANDUSLIK PEREPÄEV „PILVEDE ALL“

Laupäeval, 21.oktoobril 2017

KAVA:

LASTERAAMATUKOGU (Wiedemanni 11, Haapsalu)
11.00 Külas on lastekirjanik Markus Saksatamm,  kes on kirjutanud kümme
lasteraamatut. Saksatamme töid iseloomustab fantaasiarohkus, loomingulisus ja
humoorikus
12.00 Muusikapilvekesed - pistame pead erinevate muusikapilvekeste sisse ja vaatame,
mida see meiega teeb
12.30 Kaugelenägemise kunst - uurime, kuidas kodust vaadata, kas vajalik raamat on
meil raamatukogu riiulis olemas
12.45 Raamatukoguseiklus - matkame mõistatust lahendades läbi riiulite rägastiku

RAAMATUKOGU LUGEMISSAAL (Posti 3, Haapsalu)
12.00  Maalinäitus „Pilved ja taevas“ – Prantsuse maalikunstnik Eugene Boudin on
„taevamaalijate kuningas“ ja impressionistide eelkäija. Reproduktsioonid vahendas
näitusele Prantsuse Instituut Eestis ja Haapsalu Frankofiilide Ühing. Näituse avab
Stephane Clavel
Haapsalu fotoklubi avab lugemissaalis fotonäitused „Pilved“ ja  „Loodus ja pilved“

13.00 Huvilistega kohtub telesarjas „Pilvede all“ Sirjet kehastav näitleja Rita
Rätsepp
14.15 Põneva ettekandega pilvedest esineb tuntud atmosfääriteadlane Jüri Kamenik
15.30 Digiteemadel Eestis ja Euroopas räägib tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa

12.00 – 16.00 Kultuurikeskuse fuajees kirjastuste raamatute müük

Toetajad:  Eesti Kultuurkapitali Läänemaa Ekspergrupp, Europe Direct Läänemaa,
Prantsuse Instituut Eestis, Haapsalu fotoklubi.

Korraldaja: Lääne Maakonna Keskraamatukogu
Sündmus on tasuta

Öine ohutus-orienteerumismäng “Öö KEAT” (19.10.2017)

Homme osaleb 9. klassi 4 õpilast (Peeter Kaus, Mihail Allikmaa, Sille Männik ja Karolina Lillemets) + 2 õpetajat (Ester Rodima ja Kätlin Reinik) öises ohutus-orienteerumismängus “Öö KEAT”. Start seiklusesse saab olema kell 19:00 Haapsalu linna algkoolis ning lõpeb 23:15 (peale mida pakutakse einet).

Päev saab olema pikk, aga loodame, et tore ja õpetlik.

LASTEVANEMATE KOOSOLEK (11.10.2017)

KOLMAPÄEVAL TOIMUB KOOLIS LASTEVANEMATE KOOSOLEK KELL 17:30! LAPSEVANEMAD, PALUN OLGE KOHAL!

– Esineb õpetajate ansambel lauluga “Mulle ütle, miks?”
– Kohal on vallavanem Mikk Lõhmus, kes räägib uuest koolimajast.
– Sõna saab ka meie valla uus psühholoog Kärt Lusmägi
– Kooli hoolekogu räägib tehtud töödest ning saate esitada küsimusi.
– Infot jagab kooli direktor Jaanus Mägi.

Õpetajate päev (06.10.2017)

Reedel toimus meil koolis õpetajate päev. 9. klass viis tunde läbi ning “direktor” ja “õppealajuhata” juhatasid vägesid. Hommikul kontrolliti garderoobi juures vahetusjalanõude olemasolu. Koolis valitses kord. Kui kolm tundi oli läbi, toimus aulas pidulik aktus. 3. klassi lapsed laulsid ja lugesid luuletuse. Õigetel õpetajatel oli ka laul varuks ning 9. klass esitas naljaka näidendi. Kui etteasted olid läbi, võtsid õpetajad ja 9. klass mõõtu lusikaga vee tassimises. Aktuse lõpus tänati õpetajaid. Kui aktus läbi, kogunesid õpetajad ja 9. klass õpetajate tuppa morssi ja kringlit sööma. Oli kena ja rõõmus päev! Aitäh 9. klass ja klassijuhataja Reet Kasemets.

Inspiratsioonipäev (05.10.2017)

Eile toimus Taebla kultuurimajas ettevõtluse projekti raames inspiratsioonipäev 7.-9. klassi õpilastele. Päev oli täis suhtlemist ja mõtlemist – kuidas teha õpilasfirma ja mis toode see oleks, mida tahaksite praegu tegema hakata. Tore ja tegus päev oli!

Külas käis tantsukool JJ-Street (04.10.2017)

Täna käisid meil külas JJ-Street tantsukooli treener ja 3 õpilast. Tutvustasid ja kutsusid meie õpilasi oma tantsukooli, jagasid flaiereid ja loosisid välja ühe õnneliku, kes saab kuu aega tasuta trennis käia – võitjaks osutus 6. klassi Kelly Kallaste. Palju õnne!

JJ-Street on Eesti suurim tänavatantsukool. Trennid toimuvad Haapsalu kultuurikeskuses esmaspäeviti ja kolmapäeviti 15:00-16:00 Urban Kids (6-11 a.) ja 16:00-17:00 Hip-hop A (12+ aastased).
Treener: Kerttu Luik, kerttu@jjstreet.ee (www.jjstreet.ee)

Etendus!

Astrid Lindgreni 110. sünniaastapäeva puhul toob Iloni Imedemaa eesti vaatajateni esmakordselt Astrid Lindgreni näidendi “Metsas pole mingeid röövleid”.

Tegemist on autori enda dramatiseeringuga, mille on eesti keelde tõlkinud Maarja Aaloe.

Raamatu “Metsas pole mingeid röövleid” on illustreerinud Ilon Wikland. Seetõttu on Iloni Imedemaa hubane ja mänguline miljöö lavastuse jaoks just õige paik.

Peategelasteks on Haapsalu noorte huvikeskuse draamaringi õpilased Tõru Kannimäe ja Lilia Viiret.

Lisaks mängivad loos harrastusnäitlejad Siim Birk ja Sirje Maar.

Lavastuse liikumisjuht on huvikeskuse loovtantsu ja draamaringi
juhendaja Triin Reemann.

Lavastaja: Karel Rahu.

Etenduste toimumise ajad:

P, 12.11 kell 12.00

T, 14.11 kell 11.00

K, 15.11 kell 11.00

N, 16.11 kell 11.00

L, 18.11 kell 16.00

P, 19.11 kell 12.00

L, 25.11 kell 16.00

P, 26.11 kell 12.00

Etendus on sobilik vaatamiseks alates 4. eluaastast.

Piletid on juba müügil Iloni Imedemaa kassas (Kooli 5, kassa avatud K-P 11-17). Piletihind eelmüügis 7 €, tund enne etendust kohapeal 9 €.

Olete oodatud!