Edukas kunstiolümpiaad!

10. veebruaril toimus Ridala Põhikoolis kunstiolümpiaadi Lääne maakonna piirkonnavoor.
Meie kooli 8. klassi õpilane Anete Rajaste saavutas olümpiaadil väga tubli 3. koha kahe kunstikoolis käiva õpilase järel.
Kunstiolümpiaadiks pidi Anete eelnevalt kirjutama kummitusloo ühe Eesti mõisa kohta. Seejärel tegema A2 suuruses töö sama loo illustratsiooniks. Olümpiaadi päeval lahendasid õpilased teooriavooru, mis käsitles kunstiajaloos realismi ja romantismi perioode.
Peale teooriavooru lahendasid õpilased veel ühe praktilise kohapeal tehtud loovtöö: luua maal, mis on saanud inspiratsiooni Eesti maastikust. Tööle tuli lisada midagi või kedagi, kes pildilt püüab “põgeneda”.
Anete tulemus oli väga tasavägine 1. ja 2. kohaga ja punktivahed ei olnud suured.

Palju õnne, Anete!

Lisatud Anete loovtööde foto.