HKHK puiduring “Mis on vahet tisleril ja puusepal?”

2017. aasta septembris alustas Haapsalu Kutsehariduskeskuses huviring põhikooli õpilastele – puiduring „Mis on vahet tisleril ja puusepal?“ Viimane ringitund toimus 9. jaanuaril. Meie koolist osalesid nimetatud huviringis 7. klassi Raido Jammer ja 8. klassi Kadri Kaus.

Puiduringis saadi teada ning prooviti oma käega järgi, milliseid töid teevad mööblitisler ja ehituspuusepp. Kaheksal ringikorra jooksul tegid õpilased puidumajas puidulõiget ja esmatutvust CNC- puidutöötlemispingiga ning õppisid ehitusmajas valmistama karkassi ja kinnitama voodrilaudu. Õppetöö käigus tutvuti ka ehituse turvavarustusega (kiivrid, turvatraksid). Huviringi lõpuks valmis ehitusmajas kahe ruumi ja aknaga koerakuut, mis annetatakse Läänemaa kodutute loomade varjupaigale.

Puiduringi juhendasid HKHK kutseõpetajad Epp Klimenko ja Villu Vapper. Huviring oli noortele tasuta. Transpordi huviringi ja tagasi korraldas Haapsalu Kutsehariduskeskus.