Author Archives: Ester Rodima

Helkurikontroll (05.12.2019)

Täna hommikul võtsid 4. klassi õpilased oma südameasjaks kontrollida kõikide õpilaste ja õpetajate helkureid – seega teostati neile helkurikontroll. Kõige varajasem neljandik oli koolis juba enne 7:00, et mitte lasta kontrollita mööda ühtki koolipere liiget. Lisaks helkuri olemasolule kontrolliti ka helkurite õiget kõrgust ja seda, kas need töötavad. Kui kellelgi polnud helkurit anti neile see ja paluti kohe paigaldada ka. Enne kedagi kooli sisse ei lastud, kui helkur oli küljes. Hommikuse statistika alusel oli kõikidel kooli sisenevatel inimestel helkur vaid 54%. Nüüd on see näitaja 100%. Lisaks võib veel märkida, et klassis, kus helkureid oli kõige rohkem, oli helkuri kandmise protsent 81% ja klassis, kus helkureid oli kõige vähem, oli see näitaja 20%. Kogu mõtet, et läbi viia helkuri kontroll, hoiti pikalt saladuses. Lisaks käis neid koolitamas ka Kiur Klippberg, kes koostöös maanteeameti ja kohaliku omavalitsusega varustas meie õpilasi helkuritega. Suur aitäh!

Helkurit kandes on võimalik muuta end märgatavaks teistele liiklejatele. Pöörake tähelepanu, et ka teil ja teie lähedastel oleks helkur. Turvalist liiklemist!

4.-5. kl. Kilplaste külas (04.12.2019)

Täna käisid 4. ja 5. klass Kilplaste külas. Sõit sinna oli küll pikk, kuid väärt seda. Koha peal võttis neid vastu sõbralik Kilplaste mampsel Helvi, kes rääkis veidi kilplaste päritolust ja kommetest. Koos peeti maha kepphobustega ratsutamise võistlus ning vaadati väike näidend kilplastest. Seejärel kujundas iga õpilane omale portselanist taldriku ja pärast suunduti ühiselt piparkooke tegema.

Pipi Pikksukka ettelugemine (15.11.2019)

Lääne-Nigula valla raamatukogude eestvõttel toimusid mitmel pool meie vallas Põhjamaade raamatukogunädala ettelugemised. Pipi Pikksukka loeti ette Nõval, Linnamäel, Paliveres, Ristil ja Taeblas. Taebla Kooli saabus ette lugema Pärnu teatri näitleja Sander Rebane. Pärast Pipi loo kuulamist vastas Sander küsimustele, rääkis oma elust ja tegemistest. Suur tänu kõigile osalenutele! Üritust toetas Kultuurkapital.

Rahvastepalli võistlus (07.11.2019)

Eile toimus Haapsalu Wiedemanni spordihoones KSL 4.-5. kl. rahvastepalli võistlus. Meie kooli esindasid tüdrukute ja poiste võistkond. Tüdrukute võistkonnal kahjuks nii hästi ei läinud, aga poisid saavutasid tubli 3. koha. Poistevõistkonda kuulusid Henri Klopman, Kevin Reidla, Rünno Raadla, Samuel Sert, Rait Bachman, Mattias Siider, Remi Reimann ja Rasmus Tee. Väga tublid olete kõik!

Orienteerumine (26.09.2019)

Eile toimus spordinädala raames mõnus orienteerumine. Ilm oli super ja lapsed said õues 2,5 tundi mütata. Kokku moodustasime 9 segagruppi. Iga grupp pidi läbi käima 8 punkti + 5 fotopunkti. Punktides said lapsed vibuga ilvese pihta lasta, mälu treenida, Nigula kiriku aias piltide järgi erinevaid asju otsida, discgolfi mängida, võsast asju otsida, inimpüramiide teha ja jõge ületada.
Suur aitäh Veljo Ilumäele, Helin Ilumäele, Riina Koptile, Karmen Aavikule, Remi Neitsovile, Liina Rälile, Joel Reinarule, Silja Pikkarole, Ave Larionovale ja Sergo Viilile abi eest.

Valgejärve matkarajal (06.09.2019)

Eelmine reede käisid Taebla Kooli õpilased ja õpetajad Valgejärve matkarajal. Ilm oli ilus ja jalutuskäik mõnus. Õpilased olid kõik väga tublid ja pidasid kenasti vastu.

Samal päeval käisid 1.-3. kl. õpilased Nõval jalutamas ja loodusega tutvumas. Natukene tuuline oli ilm, aga muidu läks kõik väga kenasti.