Author Archives: Ester Rodima

9. klassi lõpureis Hiiumaale (15.-16.05.2019)

Kolmapäev-neljapäev veetis meie 9. klass Hiiumaal lõpureisil. Olid suviselt soojad ja meeliköitvad ekskursioonipäevad. Hiiumaa peamised vaatamist ja tähelepanu köitvad reisipunktid sai läbi käidud (Ristimägi-Kärdla-Tahkuna-“Eiffeli linnak”-Kõpu-Kalana-Ristna-Vaemla-Kassari-Sääretirp-Heltermaa). Lapsed olid osavõtlikud ja väga tublid. Suured tänud klassijuhataja Kaja Avilale ja reisisaatja Tiia Kausile.

6. kl. rabamatkal (08.05.2019)

Täna toimus 6. klassil õuesõppe päev Marimetsa rabas. Matkal täitsid õpilased õpetaja Kätlin Reiniku ettevalmistatud töölehti infotahvlite abil. Sellest reisiprotokollist kujunes nende reisipäevik. Matkates tutvuti veel soo-ja rabataimedega.
Vaatetornis peeti pikniku ja julgemad said proovida, kui raske on kätt turba sisse suruda. Oli mõnus ja õpetlik päev.

Laulu- ja tantsupidu

Võime uhkusega teada anda, et Taebla Kooli lauljad ja tantsijad on pääsenud laulu- ja tantsupeole. Muusikaõpetaja Kaja Avila, rahvatantsuõpetaja Malle Niit ja õpilased on terve õppeaasta kõvasti tööd teinud ja oleme siiralt rõõmsad, et kogu see töö on vilja kandnud. Olete väga tublid!

Laululapsed: Mia Lota Klimenko, Anna-Maria Alton, Elvia Bormann, Kertu Laansalu, Kadri Laumets, Reena Nuut, Kadri Kaus, Berlyka Sepp, Remi Reimann, Samuel Sert, Ruth Bachman, Kristofer Kaabel, Miina Laura Kaus, Kaira Avila, Lisete Kiisk ja Merte Maari Sert.

Tantsulapsed: Anna-Maria Alton, Carl Marten Aru, Ruth Bachman, Elvia Bormann, Kristofer Kaabel, Mattias Kaus, Miina Laura Kaus, Lisete Kiisk, Karl Joosep Kopelman, Kertu Laansalu, Kadri Laumets, Oskar Pisnenko, Kaspar Plans, Merte Maari Sert, Mauri Siider ja Taavi Süda.

Mees lindudega (17.04.2019)

Eile käis meil külas mees lindudega. Eelmistel aastatel on ta meil külas käinud madude ja ämblikega, sel aastal tuli viie linnuga. Rääkis natukene lingude rändamisest, pesitsemisest ning tutvustas lähemalt neid viite erinevat lindu, kes temaga kaasas olid. Aitäh põneva loengu eest.

Lääne-Nigula valla koolide Playback Show (12.04.2019)

Reedel toimus Taebla Kultuurimajas Lääne-Nigula valla koolide ühine Playback Show. Üritusest võttis osa 6 valla kooli – Taebla, Palivere, Oru, Risti, Kullamaa ja Noarootsi. Igast koolist oli kas üks või kaks etteastet. Õhtujuhtideks olid Taebla Koolist Kadri Kaus ja Palivere Põhikoolist Jasper Klippberg. Žüriisse kuulusid Kaja Rüütel, Maarika Leht-Zolotov ja Kristjan Meigas. Kohviku eest vastutas Taebla ja Nigula noortekeskus. Üritust sponsoreerisid Linnamäe Lihatööstus, Haapsalu Tarbijate Ühistu, Iloni Imedemaa ja Neviprint. Suur aitäh teile. Žürii teise lemmiku koha sai Palivere Põhikooli “Baby Shark”, esimese koha sai Risti Põhikooli “Black Widow In The Jungle” ning publiku lemmikuks sai Taebla Kooli “Ding Dong Song”. Õhtu lõpetas mustkunstnik Fred-Erik Johanson. Suur aitäh kõigile asjaosalistele.