Author Archives: Ester Rodima

Lp lapsevanemad, õpetajad, õpilased, töötajad!

Taebla Kooli hoolekogu ettepanekul otsime koolile tunnuslauset, motot. See võib olla aforism, vanasõna, kõnekäänd jne. Selleks kuulutame välja konkursi õpilastele, õpetajatele ja lastevanematele. Parima tunnuslause esitaja saab autasu.
Palun pakkuge tunnuslause välja ja saatke see 22. märtsiks aadressil kool@taebla.edu.ee

Head nuputamist.

Kunstiolümpiaad (09.02.2019)

Laupäeval, 9. veebruaril toimus 7.-9. klassi piirkondlik kunstiolümpiaad Risti Põhikoolis. Taebla Koolist osalesid Anna-Maria Alton, Elina Ruuse ja Berlyka Sepp. Elina saavutas 11 õpilase seas II koha ja läheb koos Risti ja Oru õpilastega mais vabariiklikule olümpiaadile Tallinna. Olümpiaad koosnes teooriatestist ja kahest loovtööst, millest üks tehti kodus ja teine olümpiaadil. Koduse töö teema oli “Uus ja vana”. Olümpiaadil pidid osalejad looma pastišši ühest kuulsast maalist kasutades värvilisi pabereid ja kollaažitehnikat. Teooriatestis vastati küsimustele seoses restaureerimise, kunstimõistete, Eesti kirikute, skulptorite töövahendite, värviteooria, EV100 kunstiprogrammi, pinnalaotuse kohta. Lisaks tehti visandid inimese peast otse- ja külgvaates ning ühe koondumispunktiga perspektiivist. Meie tüdrukud olid kõik väga tublid. Palju õnne Elinale ja jõudu vabariikliku olümpiaadi ettevalmistuseks!

Võrkpallivõistlus

Eile võttis meie 7.-9. kl. võistkond osa võrkpallivõistlusest Orul. Saavutasime 3. koha. Olete väga tublid: Taavi Süda, Keijo-Kevin Korpe, Carl Marten Aru, Mauri Siider, Lysa-Lota Kuusmann, Mariliisa Murumäe ja mega tubli Mattias Kaus, kes käib alles 5. klassis ja kes tegi oma servidega silmad ette nii mõnelegi vanema klassi võistlejale.

Jõulutöötoad (18.12.2018)

Täna (18.12.2018) toimus koolis jõulutöötoad. Kokku oli 8 erinevat töötuba, iga klass külastas nendest viite, mis loosiga neile tuli. Töötoad olid järgmised:
1. Õpilasesinduse poolt korraldatud piparkookide valmistamine ja kaunistamine;
2. Šokolaadiümbrikute meisterdamine, mida viisid läbi õp. Riina Veske ja õp. Pille Alekand;
3. Taebla Noortekeskus meisterdas õpilastega külmkapimagneteid;
4. 8. klassi lapsevanemad õpetasid kuidas meisterdada kingikotti ja rääkisid natukene ka lauakommetest;
5. Õp. Kristel Tereping meisterdas õpilastega jõulukaarte;
6. Hoolekogu esindaja juures sai soolataignast ehteid värvida;
7. 5. klassi lapsevanem õpetas kuidas ise helkureid teha;
8. Kehalise kasvatuse õpetajad lasid õpilastel aktiivsemaid tegevusi teha.

Oli üks tore päev. Suur aitäh kõigile, kes olid nõus töötubasi läbi viima, ilma teieta selliseid päevi ei toimuks.