Author Archives: Ester Rodima

Sõbrapäev Taebla Koolis (14.02.2020)

Täna tähistasime koolis sõbrapäeva. Iga õpilane ja õpetaja sai ühele kooli seinale joonistada südame, millest tekkis sõbrapiltide tegemiseks tore taust. 7. klass korraldas kohviku, selga sai panna punased/roosad riided ning koolis kõlas kooliraadio. Aitäh toreda päeva eest!

Võrkpallivõistlus (06.02.2020)

Eile käis Taebla Kooli esindus koosseisus (pildil vasakult) Kadri Laumets, Taavi Süda, Mattias Kaus, Keijo-Kevin Korpe, Mauri Siider, Carl Marten Aru ja Lysa-Lota Kuusmann Läänemaa koolinoorte meistrivõistlustel võrkpallis.
🏐🥉 Päev oli täis vägevaid ja emotsioonirikkaid elamusi, mis kõik tipnes sellega, et võideldi välja 3. koht! Hästi tehtud! 🙌👏
🏐🥇🥈 Soovime omalt poolt palju õnne Kullamaa keskkoolile värske meistritiitli puhul ning Noarootsi Gümnaasiumile 2. koha puhul! Suured tänusõnad Renno Sildele (Oru Kool) võistluse korraldamise ja ladusa läbiviimise eest!
🏐 Uute põnevate mõõduvõttudeni!
🏐📸 Foto: Renno Silde

Matemaatikaolümpiaadi piirkonna voor (05.02.2020)

Matemaatikaolümpiaadi piirkonna voorus saavutasid meie kooli õpilased Rami Sepp 2.-3. koha (7. klass)
Janar Voorel 2. koha (8. klass)

Aitäh, Teile poisid ja õpetaja Hannes Saarsoo!!!!
NB! Väga tublisti esines ka Sten- Hendrik Remmel (7. klass)

Tulemused siin:
7. klass
1. Hendrik Rand Haapsalu Põhikool
2.-3. Rami Sepp Taebla Kool
2.-3. Karen Loorens Oru Kool

8. klass
1. Margetta Pajuste Haapsalu Põhikool
2. Janar Voorel Taebla Kool
3. Hendrik Veltri Haapsalu Põhikool

9.klass
1. Pärtel Ruut Haapsalu Põhikool
2. Matteus Kalda Haapsalu Põhikool
3. Elis Tamm Haapsalu Põhikool

Saalijalgpall (15.01.2020)

Täna käis meie poistevõistkond Paliveres saalijalgpalli võistlusel. Saavutasid tubli 3. koha. Võistkonda kuulusid: Car Marten Aru, Jan-Robin Jaaku, Raido Jammer, Keijo-Kevin Korpe, Sander Põldmaa, Mauri Siider, Mattias Kaus ja Oskar Looring. Oleme uhkes.

Helkurikontroll (05.12.2019)

Täna hommikul võtsid 4. klassi õpilased oma südameasjaks kontrollida kõikide õpilaste ja õpetajate helkureid – seega teostati neile helkurikontroll. Kõige varajasem neljandik oli koolis juba enne 7:00, et mitte lasta kontrollita mööda ühtki koolipere liiget. Lisaks helkuri olemasolule kontrolliti ka helkurite õiget kõrgust ja seda, kas need töötavad. Kui kellelgi polnud helkurit anti neile see ja paluti kohe paigaldada ka. Enne kedagi kooli sisse ei lastud, kui helkur oli küljes. Hommikuse statistika alusel oli kõikidel kooli sisenevatel inimestel helkur vaid 54%. Nüüd on see näitaja 100%. Lisaks võib veel märkida, et klassis, kus helkureid oli kõige rohkem, oli helkuri kandmise protsent 81% ja klassis, kus helkureid oli kõige vähem, oli see näitaja 20%. Kogu mõtet, et läbi viia helkuri kontroll, hoiti pikalt saladuses. Lisaks käis neid koolitamas ka Kiur Klippberg, kes koostöös maanteeameti ja kohaliku omavalitsusega varustas meie õpilasi helkuritega. Suur aitäh!

Helkurit kandes on võimalik muuta end märgatavaks teistele liiklejatele. Pöörake tähelepanu, et ka teil ja teie lähedastel oleks helkur. Turvalist liiklemist!

4.-5. kl. Kilplaste külas (04.12.2019)

Täna käisid 4. ja 5. klass Kilplaste külas. Sõit sinna oli küll pikk, kuid väärt seda. Koha peal võttis neid vastu sõbralik Kilplaste mampsel Helvi, kes rääkis veidi kilplaste päritolust ja kommetest. Koos peeti maha kepphobustega ratsutamise võistlus ning vaadati väike näidend kilplastest. Seejärel kujundas iga õpilane omale portselanist taldriku ja pärast suunduti ühiselt piparkooke tegema.

Pipi Pikksukka ettelugemine (15.11.2019)

Lääne-Nigula valla raamatukogude eestvõttel toimusid mitmel pool meie vallas Põhjamaade raamatukogunädala ettelugemised. Pipi Pikksukka loeti ette Nõval, Linnamäel, Paliveres, Ristil ja Taeblas. Taebla Kooli saabus ette lugema Pärnu teatri näitleja Sander Rebane. Pärast Pipi loo kuulamist vastas Sander küsimustele, rääkis oma elust ja tegemistest. Suur tänu kõigile osalenutele! Üritust toetas Kultuurkapital.

Rahvastepalli võistlus (07.11.2019)

Eile toimus Haapsalu Wiedemanni spordihoones KSL 4.-5. kl. rahvastepalli võistlus. Meie kooli esindasid tüdrukute ja poiste võistkond. Tüdrukute võistkonnal kahjuks nii hästi ei läinud, aga poisid saavutasid tubli 3. koha. Poistevõistkonda kuulusid Henri Klopman, Kevin Reidla, Rünno Raadla, Samuel Sert, Rait Bachman, Mattias Siider, Remi Reimann ja Rasmus Tee. Väga tublid olete kõik!