Author Archives: Ester Rodima

ÖÖ KEAT (11.10.2018)

Eile osales 5 meie kooli noort Haapsalus ÖÖ KEATIL. Läbiti 11 huvitavat ja õpetlikku punkti:
1. liiklusteemalise pusle kokkupanemine;
2. slaalom kus pidi pimesi golfikepiga palli ajama, teised pidid pimedat juhendama;
3. ennast õigesti autosse panemine, et oleks turvaline;
4. pimedast ruumist asjade otsimine;
5. Eesti sportlaste nimede ja piltide kokkupanemine;
6. püssiga märki laskmine;
7. tõukeratta peal tasakaalu hoidmine;
8. tagurpidi autost õigesti väljumine,
9. grupitöö, kus pidi erinevad meditsiinilised vahendid meelde jätma ja hiljem nimetama;
10. paadist välja kukkunud ja alajahtunud inimese abistamine;
11. telefoninumbrite tuvastamine.

Olete väga tublid!

5. klassi üritus – kohvik (11.10.2018)

Täna viis 5. klass läbi oma ürituse, milleks oli mõnus ja hubane kohvik. Iga õpilane valmistas kodus, kas siis ise või vanema abiga, magusa või soolase maiuse. Õpilased valmistasid klassijuhatajaga koos vana õpetajate toa ette ning müüsid kaupa ise. Saadud tulu läheb klassi eelarvesse. Suur aitäh toreda ettevõtmise eest – täname 5. klassi ja nende klassijuhatajat.

1. kl. külas politsei (10.10.2018)

Täna käis meie 1. klassil külas politseinik, kes rääkis lastele sõidutee turvalisest ületamisest, helkuri kandmisest ja näitas ka muna peal, mis saab siis kui õnnetus peaks juhtuma. Suur aitäh toredale politseiniku tädile ja loodame, et lastele jäid saadud teadmised kenasti külge.

Õpetajate päev (05.10.2018)

Eelmisel reedel pidasime koolis õpetajate päeva. 9. klassi ja mõned 8. klassi õpilased viisid läbi 3 lühendatud tundi. Millele järgnes tore aktus õpetajatele. Kui aktus oli peetud, said lapsed süüa ja koolibuss viis nad koju kell 11:30. Vanemad õpilased ja õpetajad said koos aja maha võtta ja muljetada päevast ning einestada pidulaua ümber, mille oli ettevalmistanud 9. klass. Suur aitäh toreda päeva eest, aitäh 9. klassile ja klassijuhatajale.

Sabine tekst:
The “Teacher’s Day” celebrated in Estonia on October 5, was a new experience for me due to it being close to unknown in Germany. Sadly, because it’s a great thing to honour the teachers for the work they do, even if it’s often unnoticed (and the students have a shorter school day [win-win]). So, replacing the teachers with the older students for a few hours can show just how hard this job can be. I thought it a foreign concept but admirable nonetheless to have the whole school honour the teachers in a program and even with gifts. Not to mention the teachers making a fool out of themselves, showing that they indeed have a sense of humour and can laugh about themselves. Or the buffet you, as a teacher (or volunteer), can eat from until you fall over. Thanks for everyone involved.

KSL murdmaajooks (02.10.2018)

Taebla Kool osales Läänemaa KSL murdmaajooksu meistrivõistlustel Kullamaal. Neljaliikmelise tiimi parim oli Carl Marten Aru, kes tuli PC klassis Läänemaa KSL meistriks. Oskar Pisnenko võitis PD hõbeda, Mauri Siider PC pronksi. Tubli oli ka Karl Joosep Kopelmani PC 5.koht.

Oleme väga uhked!

Külas Eesti Jalgpalli Liit (29.09.2018)

Spordinädala lõpetuseks käisid meie 1.-5. klassi õpilastel külas Eesti Jalgpalli Liit, kes mängisid õpilastega mõned mängud, õppisid trikke ja muidugi mängisid ka jalgpalli. Kingituseks tõid nad meie koolile erinevad jalgpallid. Oleme kingituse ja külaskäigu eest väga tänulikud!

Väike omapoolne teks ka Sabine poolt:
Being German one would think that I have a special grasp of football. Well, I don’t, I realized today a few minutes in the training after I was given a ball to participate in doing tricks. Actually, a few of the first and second graders did better than me. While I was struggling to uphold my reputation and the one of German football, I saw that the kids had a lot of fun in trying their best at every trick and every game (even if sometimes someone was a little bit out of it). Probably because the professionals had the patience to deal with a bunch of energetic kids and the talent to direct that energy into playing football. Probably also because they had a way to explain everything in a way interesting for children their age. Personally, I think that also having a man and a woman there to give the kids a better understanding of football helped to motivate the especially girls for it showed them that football is a sport for everyone. Some of them showed an actual affinity for this kind of sport and we’ll see, perhaps this training motivated some to pursue a hobby or even a career in football or similar sports.

Spordipäev (27.09.2018)

Eile toimus meil spordipäev. Õnneks juhtus kahe vihmase ilma vahele üks veidi tuuline, aga ikkagi päikeseline päev. Spordipäev sai kenasti peetud, lapsed said jõudu katsuda palliviskes, kuulitõukes, kaugushüppes, 60m jooksus, pikamaajooksus, pendelteatejooksus ja köieveos. Aitäh õpetajatele, õpilastele ja vilistlastele, kes erinevates punktides abiks olid.

9. klassi üritus (25.09.2018)

Enne õppeaasta algust valis iga klassijuhataja enda klassile pimesi ühe kuu, kus nad peavad läbi viima ürituse. Igaüks valib ise, mis oleks see tegevus, mida nad tahaksid kogu kooliperele teha. September oli 9. klassi korraldada. Eile viisid nad läbi tantsutunnid – 1.-5. kl. tantsisid 2. tunnil ja 6.-9. kl. 4. tunnil. Iga klass sai peale trenni natukene terviseampsu. Aitäh 9. klassile ja klassijuhataja Kaja Avilale toreda ürituse eest.