Author Archives: Ester Rodima

9. klassi üritus (25.09.2018)

Enne õppeaasta algust valis iga klassijuhataja enda klassile pimesi ühe kuu, kus nad peavad läbi viima ürituse. Igaüks valib ise, mis oleks see tegevus, mida nad tahaksid kogu kooliperele teha. September oli 9. klassi korraldada. Eile viisid nad läbi tantsutunnid – 1.-5. kl. tantsisid 2. tunnil ja 6.-9. kl. 4. tunnil. Iga klass sai peale trenni natukene terviseampsu. Aitäh 9. klassile ja klassijuhataja Kaja Avilale toreda ürituse eest.

Teadlaste öö mess ja rehabilitatsioonikeskuse külastus

Täna käisid veel 1.-7. klass Haapsalus Teadlaste öö festivalil. Õpilased vaatasid messialal põnevaid atribuute ja käidi ka erinevates töötubades.

8.-9. klass külastas Haapsalu rehabilitatsioonikeskust, kus tutvustati erinevaid roboteid ja seadmeid, mis aitavad abivajajatel ennast liigutad ning tutvusime ka sel suvel avatud treeningpargiga, mis on mõeldud liikumispuudega inimestele. Õpilased said proovida, kuidas peavad ratastoolis inimesed hakkama saama erinevate teeoludega. Oli õpetlik ja põnev kogemus.

Külas Margus Luik (21.09.2018)

Taebla Kool võtab ka sel aastal osa üleeuroopalisest spordinädalast. Sissejuhatuse sellele nädalale tegime aga juba eelmine reede, kui meil käis külas Margus Luik, kes viis läbi praktilised tunnid teemal kiirkõnd. Lapsed said Marguse valvsa pilgu all järgi proovida kuidas see täpsemalt käib. Äkki on nüüd ka meie koolist tulemas mõni võistluskõndija.

Sabine Augstein, meie vabatahtlik!

Sellest nädalast alates osaleb meie kooli tegemistes vabatahtlik Saksamaalt. Sabine on 18aastane neiu, kes ei soovinud kohe peale gümnaasiumi minna ülikooli ning otsustas selle asemel proovida vabatahtliku programmi välismaal. Sabine toimetab terve õppeaasta vältel nii Taebla koolis kui ka Taebla noortekeskuses. Ta on tubli, asjalik, rahulik ja armas neiu, kes on valmis proovima kõike, mida talle pakutakse. Talle hirmsasti meeldib kunst, seega on väga rõõmus kui saab abiks olla kunstitundides/ringides. Selle nädala jooksul on ta õppinud tundma meie koolimaja, inimesi, abiks olnud 1. klassi tundides ja kaasa löönud mõningates ringitundides, samuti on tutvunud ka Taebla noortekeskusega ja ka teiste valla keskustega.
Soovime Sabinele rõõmsat ja kindlat meelt see seiklus lõpuni käia, et koduigatsus ei saaks võitu. Õpilastelt ja kolleegidelt palume kaasamist, julget suhtlemist ja samuti rõõmsat meelt, et Sabinel oleks mõnusam seda teekonda käia ning võimalusi ennast täiendada ja kasvatada.

Siin on ka väike tekst mille on Sabine kirjutanud oma esimese nädala kohta:

As I arrived in Tallinn Saturday I didn’t really know what to expect except the things I looked up while I still was home. This plus my nervousness about everything new didn’t help my self-confidence, especially when homesickness already set in and I was thrust in a completely new environment with a language I barely knew. However, my roommate and I realized fast, Sunday already, during a tour through Haapsalu, that it gets better if you do something and not nurse your fears about the upcoming ten months alone at home. Fortunately, we were occupied every day and so the only hours we submitted to our fears were the evenings at home with a lot of ice cream. Still, my greatest anxiety was how the kids would receive me and that fear will probably still occupy my mind in the future. Would they like me? Accept that I am a foreigner only speaking German and English? What if they wouldn’t? These thoughts cost me a many night’s sleep even before I arrived in Estonia. I’m glad to say, the first time in the youth centre and at school, even with awkward moments, eased my fears a lot. Especially with the first class on Thursday where I was hugged again and again and suddenly had two to three children clinging to my hand asking me things in Estonian. And even though I didn’t understand a thing, I felt more included than I had hoped to be the first time there. Of course, I’m still scared of the future and overthink things a tad too much, but that’s just who I am as a person. And while my homesickness will stay for a while I hope it will pass the more I become integrated in school, the youth centre, and Estonia in general.

Kabe!

Täna alustas koolis uus hobiring – KABE. 6. tunni aeg on väikesed ja 7. tund suuremad. Ringijuhiks on Viive Pärna. Kellel huvi, saab ringiga ühineda.

Jalgpallivõistlus (18.09.2018)

Eile toimusid Haapsalus jalgpallivõistlused, kus meie kooli tubli võistkond saavutas 2. koha. Võistkonda kuulusid: Karl Raadla, Carl Marten Aru, Lysa-Lota Kuusmann, Jekaterina Jermolina, Mariliisa Murumäe, Mauri Siider ja Keijo-Kevin Korpe. Oleme uhked!

Laste sulgpallifestival (11.09.2018)

Teisipäeval käisid 4. ja osa 5. klassi õpilasi Tallinna Kalevi Spordihallis laste sulgpallifestivalil. Algul vaadati kahte EUROOPA JUUNIORIDE meistrivõistluste finaalmängu. Esimeses segapaarismängus olid vastamisi Taani ja Prantsusmaa võistkonnad. Võitsid prantslased. Teises finaalmängus võistlesid Taani ja Prantsusmaa neiud. Võitis Taani. Peale seda toimusid treeningud kolme tuntud sulgpallitreeneri juhendamisel. Õpiti koos Lasnamäe kooliga erinevaid tehnikaid ja võisteldi. Lapsed ja õpetajad jäid päevaga väga rahule.